۲۸ مرداد

بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی اری بسیار دشوار است زیرا زیبایی لبخند و سلامت دهان و دندان به این انتخاب بستگی دارد. به همین دلیل باید قبل از انجام ارتودنسی به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب باشید.

 

بهترین متخصص ارتودنسی

ارتودنسی چیست ؟

این علم دندان های بهم ریخته و نا منظم را مرتب می کند. با انجام ارتودنسی بسیاری از مشکلات در فک برطرف می شود و می توان بهتر و راحت تر غذا را میل کرد. این امر باعث ایجاد زیبایی در هنگام صحبت کردن و خندیدن نیز می شود.

بهترین زمان برای انجام ارتودنسی :

هنگامی است که اجزای اسکلت صورت در حال رشد هستند. در این شرایط ارتودنسی بهتر و راحت تر انجام می شود.

در دختران قبل از ۱۳ سالگی و پسران قبل از ۱۵ سالگی انجام ارتودنسی بهتر است.

دوره درمان ارتودنسی :

زمان درمان ارتودنسی یک سال در موارد بهم ریختگی خفیف، یک سال و نیم تا دو سال در موارد معمول و سه سال و بیشتر در موارد ناهنجاری فکی و صورتی است. در کل زمان بهبودی به سن بیمار و شدت ناهنجاری و روش درمانی بستگی دارد.

گاهی یک  دندانپزشک عمومی خود متخصص ارتودنسی را معرفی می کند که این کار خلاف اخلاق و اصول حرفه پزشکی است.  این روز ها هم روش های متفاوتی برای مرتب کردن دندان ها وجود دارد هم مدعیان بسیاری ادعای متخصص بودن در امر ارتودنسی را دارند.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک :

متخصص ارتودنسی دارای مدرکی است که آن را پس از اتمام دوره ی تحصیل دوره عمومی دندانپزشکی و سپس دوره تخصص ارتودنسی از دانشکده دندانپزشکی یا مراکز پزشکی معتبر دریافت نموده است.

برای رسیدن به تخصص ارتودنسی در دانشجویان رقابت بسیار زیادی وجود دارد، آن ها ۳ یا ۴سال از آموزش لازم در این زمینه برخوردار می شوند.

در کل دانشجویان پس از این که دانشکده دندانپزشکی را بگذرانند باید ۴ تا۶ هزار ساعت آموزش فشرده ببینند تا بتوانند تخصص ارتودنسی را بگیرند.

نکات مهمی که در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی موثر هستند :

تخصص ارتودنسی در کارت ویزیت یا در  مهر این افراد قید شده است. برای اطمینان بیشتر می توان به وب سایت نظام پزشکی مراجعه کرد. حتی می توانید از منشی یا دستیار او بپرسید.

نکات مهم درباره ارتودنسی :

روش درمان ارتودنسی مخصوص دوران جوانی نمی باشد بلکه بسیاری از بزرگسالان نیز می توانند این روش درمانی را پیش بگیرند.

افتادن، ازدست دادن دندان ها ،تصادف، مکیدن انگشتان شصت و … موجب بروز مشکلات در دهان و دندان می شود.

برخی مواقع ممکن است فک کوچک باشد اما دندان ها بزرگ یا برعکس که موجب می شود تا دندان ها شلوغ یا با فاصله دیده شوند.

دکتر محسن مرآتی – متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی – ارتودنسی )

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

One thought on “بهترین متخصص ارتودنسی