۱۸ مرداد

سوپر فلاس (super floss) | نخ دندان مخصوص ارتودنسی

سوپر فلاس (super floss) / نخ دندان مخصوص ارتودنسیسوپر فلاس : استفاده از نخ دندان به منظور تمیز کردن سطوح بین دندان ها و زیر لثه ها قبل از مسواک زدن ضروری است . نخ دندان مخصوص ارتودنسی (سوپر فلاس) شامل سه قسمت است :یک سر سوزنی چند سانتی متری ، یک بخش اسفنجی شکل و نهایتا خود نخ دندان .
ابتدا قسمت سوزنی شکل را از زیر سیم عبور داده، سپس دو طرف نخ دندان را دور انگشت نشانه دست ها می پیچیم .آنگاه به کمک یک حرکت اره ای و به شکل مورب و به آهستگی نخ دندان را از تماس بین دندانها عبور می دهیم. بعد از عبور نخ از نقطه تماس دندانی با حرکات بالا و پایین و اره ای در حالیکه نخ دندان به دندان تکیه دارد، آن را به زیر لثه برده, این ناحیه را نیز تمیز می کنیم .

بطور ایده آل دو بار در روز (صبح ها پس از صبحانه و شبها قبل از خواب) بایستی از نخ دندان استفاده کرد.

99c068e0-582f-425e-a1c5-4bba6e16f837_20140102_122021   L3


درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ

8 − دو =