۰۴ تیر

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی تنها به مرتب کردن دندان ها اختصاص نمیپردازد بلکه برای داشتن لبخندی زیبا  تلاشی فراوان لازم است که مرتب کردن دندان ها از جمله ی این تلاش ها است . انتخاب  یک متخصص ارتودنـسی مجرب بسیار مهم است. زیرا داشتن لبخند ی زیبا همراه با سلامتی دندان ها بستگی به این انتخاب دارد ، به همین دلیل است که باید قبل از انجام این کار با دقت تمام در مورد متخصص ارتودنسی تحقیق کنید .

متخصص ارتودنسی

 در اینجا ما شما را راهنمایی می کنیم تا تصمیمی دقیق تر بگیرید .

متخصص ارتودنسی :

متخصص ارتودنسی دارای مجوزی از  است که بعد از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی به او تعلق می گیرد ، برای پیدا کردن این تخصص رقابتی بسیار در میان فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی وجود دارد. کسانی که انتخاب می شوند از دانشجویان ممتاز دوره  خود هستند ، دانشجو باید بعد از تحصیل در رشته دندانپزشکی، ۶ _ ۴ هزار ساعت آموزش ببیند تا بتواند تخصص ارتودنسی را بگیرد . در ادامه ی مقاله می پردازیم به نکات مهم در خصوص انتخاب متخصص.

مهم ترین نکات در مورد انتخاب متخصص ارتودنسی :

  • در مطب یا در کارت ویزیت بیشتر پزشکان تخصصشان نوشته شده است .
  • با مراجعه به وب سایت نظام پزشکی می توانید از صحت تخصص آن ها با خبر شوید .
  • می توانید از دستیار ویا منشی دکتر داشتن این تخصص را جویا شوید .

تلاش کنید متخصصی را انتخاب کنید که از علم روز مطلع باشد زیرا از جدید ترین و بروز ترین براکت ها و سیم ها در طول درمان استفاده می کند که باعث می شود درمان با سرعت و عوارض کمتری پیش برود.

شما می توانید با استفاده ازتکنیک های ” ارتودنسی ، لمینیت دندان ، ایمپلنت دندان ، بیلیچینگ دندان ” و سایر تکنیک های دیگر لبخندی زیبایی داشته باشید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

دکتر محسن مرآتی – متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی – ارتودنسی )

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

One thought on “متخصص ارتودنسی

پاسخ