۰۴ فروردین

مزایای ارتودنسی مدرن

مزایای ارتودنسی مدرن

امروزه ارتودنسی با پیشرفت های که داشته  درباره ی کم شدن مدت زمان درمان در بزرگسالان به ارتودنسی مدرن نزدیک شده است ، هم اکنون ما سعی داریم با ارائه و طراحی روش های نوین جراحی با حداقل تهاجم به ارتودنسی مدرن و یا حتی از آن هم مهم تر دست پیدا کنیم  . در ادامه به مزایای ارتودنسی مدرن خواهیم پرداخت .مزایای ارتودنسی مدرن

قبل از هر کاری یک جایگزین جراحی با حداقل تهاجم را به کار می گیریم و یک عمل جراحی پیچیده را به درمان ارتودنسی با ابزار و وسایل موجود تبدیل می کنیم . برای موفقیت حل چالش های ارتودنسی و ابزارها به گسترش دامنه خود ، سعی و تلاش مان را ادامه می دهیم . اینکه ابزاری باشد با انعطاف بیشتر و کنترل بهتر ، این امکان را ایجاد می کند ، برای ارتودنتیست ها که با سرعت بالاتر و نرمی بیشتر حرکت دندان ها را هدایت و تنظیم کنند . قبلا بیمارهای مراجعه کننده مجبور بودند به خاطر نیروهای مکانیکی که به دندان های شان وارد می شد و حرکت دندان ها ، درد زیادی را تحمل کنند ، اما الان این درد که ناشی از درمان های ارتودنسی بوده برای بیماران بسیار راحت تر و قابل تحمل شده است .

یکی از راه هایی که باعث می شود ارتودنسی به ارتودنسی مدرن نزدیک شود ، مدرن کردن ابزار های لازم برای ارتودنسی است .

براکت های نسل جدید برای ارتودنسی مدرن :

براکت های که جدیداً ساخته شده اند بسیار متنوع هستند و از براکت های سابق سبک ترند . همچنین این قابلیت را دارند که اجازه حرکت به دندان ها در جهت های مختلف را بدهند ، براکت های نسل جدید اصطحکاک بین شیار داخلی براکت و سیم را کم می کنند و موجب میگردند مدت انجام ارتودنسی کم تر شود و حرکت ارتودنسی سریع تر می شود .

نکشیدن دندان در ارتودنسی مدرن :

از پیشرفت های دیگر این است که در گذشته برای ایجاد فضا ، دندان را می کشیدند اما ، در ارتودنسی مدرن دیگر لازم نیست دندانی را بکشیم .

امروزه با استفاده از روش های نوین در بیشتر مواقع ارتودنتیست ها از کشیدن دندان امتناع می کنند و روش های دیگری را به جای کشیدن دندان استفاده می کنند .

دکتر محسن مرآتیمتخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی )

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ