۱۸ مرداد

تحریك و زخم های لب و گونه حین ارتودنسی و آفت های دهان

تحریك و زخم های لب و گونه حین ارتودنسی و آفت های دهان

تحریك و زخم های لب و گونه حین ارتودنسی و آفت های دهان : شروع درمان ارتودنسی از این جهت که وسایل جدیدی در تماس با بافت لب و گونه شما قرار گرفته اند معمولا با مقداری قرمزی و تحریک لب و گونه و گاه آفت های دهانی که زخم های سفیدرنگ و کوچک و دردناکی هستند ممکن است همراه شود. خوشبختانه بعد از یکی دو هفته لب و گونه شما به دستگاه های ارتودنسی عادت می کنند و مشکلات رفع می شود. ماساژ سطح داخلی لب کمک شایانی به رفع سریع این مشکلات می کند.

دهانشویه های فلوراید Oral-B در کاهش این زخم ها موثر هستند.

با حرکت دندان ها معمولا سیم های ارتودنسی هم حرکت و ممکن است انتهای آنها داخل لب و گونه شما فرو رود. در این موارد یه قطعه آدامس جویده شده را روی انتهای بیرون زده سیم بگذارید و سریعا با ما تماس بگیرید

هر گونه مشکل اعم از آزردگی گونه و لب توسط سیم ها، کنده شدن براکت ها و شکستن سیم ها را بلافاصله به ما اطلاع دهید ما فوراً  به مشکل شما رسیدگی خواهیم کرد. به هیچ وجه، خودتان اقدام به دستکاری سیم  و براکت ها نکنید.  همانطور که گفته شد تا زمانی که وقت ویزیت دیگری به شما داده شود از یک تکه موم نرم شده با گرما و یا یک آدامس جویده شده برای پوشاندن ناحیه تحریک کننده استفاده کنید.

 

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ