۲۴ فروردین

ارتودنسی برای زیبایی

ارتودنسی برای زیبایی

به دلیل اینکه افراد زیادی که قصد انجام ارتودنسی دارند تنها با هدف زیبایی اینکار را انجام می دهند لذا در این مقاله در رابطه با موضوع ارتودنسی برای زیبایی صحبت می کنیم .

ارتودنسی برای زیبایی

تاثیرات ارتودنسی بر روی نیمه ی پایینی صورت :

ارتودنسی می تواند بر روی نیمه ی پایینی صورت تاثیرات به سزایی داشته باشد :

  • فرم لب و ارتفاع بینی را تا چانه اصلاح کند .
  • لبخندی زیبا فراهم کند .
  • موجب کشیده نشان دادن صورت های گرد شود .
  • باعث کاهش کشیدگی زیاد صورت شود .
  • لب های بیرون زده را خوش فرم کند .
  • موجب برجسته شدن لب های باریک شود .

ارتودنسی با هدف زیبایی لبخند :

داشتن لبخندی زیبا برای تمامی افراد اهمیت زیادی دارد . در گذشته افراد از داشتن ارتودنسی بر روی دندان هایشان خجالت زده بودند اما در اینجا با پاسخ دادن به سوالات ترس و رایج بی مورد به موضوع ارتودنسی برای زیبایی می پردازیم .

آیا درمان ارتودنسی بیش از حد طولانی نمی باشد ؟

برای اکثر افراد بزرگسال برای داشتن لبخندی زیبا ، شش ماه درمان ارتودنسی کافی می باشد . این درمان به میزان حرکت مورد نیاز و ابزار و لوازم مورد استفاده بستگی دارد . طول درمان می تواند کوتاه باشد و امکان دارد به وسیله ی  ویزیت های آینده کامل شود .

آیا درمان ارتودنسی دردناک می باشد ؟

بین ناراحتی و درد تفاوت های زیادی وجود دارد اما اکثر ناراحتی های به وجود آمده کوتاه مدت می باشند . نارحتی هایی همچون عادت نداشتن به براکت های ارتودنسی و ناراحتی در خوردن غذا ها و میوه ها وجود دارد که می توان با مصرف مسکن و عادت کردن جویدن پس از چندین روز پشت سر گذاشت .

آیا وجود براکت های ارتودنسی موجب دشواری در تمیز کردن دندان ها نمی شود ؟

بهداشت دهان و دندان بعد از ارتودنسی به توجه بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد ولی این مورد می تواند توسط ابزار های مناسبی نظیر مسواک برقی ، شستشو با فلوراید و استفاده از نخ دندان به طور مطلوب کنترل شود .

دکتر محسن مرآتیمتخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی )

 

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ