آشنایی با ارتودنسی

ارتودنسی برای زیبایی

به دلیل اینکه افراد زیادی که قصد انجام ارتودنسی دارند تنها با هدف زیبایی اینکار را انجام می دهند لذا در این مقاله در رابطه با موضوع ارتودنسی برای زیبایی صحبت می کنیم .

ارتودنسی برای زیبایی

تاثیرات ارتودنسی بر روی نیمه ی پایینی صورت :

ارتودنسی می تواند بر روی نیمه ی پایینی صورت تاثیرات به سزایی داشته باشد :

  • فرم لب و ارتفاع بینی را تا چانه اصلاح کند .
  • لبخندی زیبا فراهم کند .
  • موجب کشیده نشان دادن صورت های گرد شود .
  • باعث کاهش کشیدگی زیاد صورت شود .
  • لب های بیرون زده را خوش فرم کند .
  • موجب برجسته شدن لب های باریک شود .

ارتودنسی با هدف زیبایی لبخند :

داشتن لبخندی زیبا برای تمامی افراد اهمیت زیادی دارد . در گذشته افراد از داشتن ارتودنسی بر روی دندان هایشان خجالت زده بودند اما در اینجا با پاسخ دادن به سوالات ترس و رایج بی مورد به موضوع ارتودنسی برای زیبایی می پردازیم .

آیا درمان ارتودنسی بیش از حد طولانی نمی باشد ؟

برای اکثر افراد بزرگسال برای داشتن لبخندی زیبا ، شش ماه درمان ارتودنسی کافی می باشد . این درمان به میزان حرکت مورد نیاز و ابزار و لوازم مورد استفاده بستگی دارد . طول درمان می تواند کوتاه باشد و امکان دارد به وسیله ی  ویزیت های آینده کامل شود .

آیا درمان ارتودنسی دردناک می باشد ؟

بین ناراحتی و درد تفاوت های زیادی وجود دارد اما اکثر ناراحتی های به وجود آمده کوتاه مدت می باشند . نارحتی هایی همچون عادت نداشتن به براکت های ارتودنسی و ناراحتی در خوردن غذا ها و میوه ها وجود دارد که می توان با مصرف مسکن و عادت کردن جویدن پس از چندین روز پشت سر گذاشت .

آیا وجود براکت های ارتودنسی موجب دشواری در تمیز کردن دندان ها نمی شود ؟

بهداشت دهان و دندان بعد از ارتودنسی به توجه بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد ولی این مورد می تواند توسط ابزار های مناسبی نظیر مسواک برقی ، شستشو با فلوراید و استفاده از نخ دندان به طور مطلوب کنترل شود .

مزایای ارتودنسی مدرن

امروزه ارتودنسی با پیشرفت های که داشته  درباره ی کم شدن مدت زمان درمان در بزرگسالان به ارتودنسی مدرن نزدیک شده است ، هم اکنون ما سعی داریم با ارائه و طراحی روش های نوین جراحی با حداقل تهاجم به ارتودنسی مدرن و یا حتی از آن هم مهم تر دست پیدا کنیم  . در ادامه به مزایای ارتودنسی مدرن خواهیم پرداخت .مزایای ارتودنسی مدرن

قبل از هر کاری یک جایگزین جراحی با حداقل تهاجم را به کار می گیریم و یک عمل جراحی پیچیده را به درمان ارتودنسی با ابزار و وسایل موجود تبدیل می کنیم . برای موفقیت حل چالش های ارتودنسی و ابزارها به گسترش دامنه خود ، سعی و تلاش مان را ادامه می دهیم . اینکه ابزاری باشد با انعطاف بیشتر و کنترل بهتر ، این امکان را ایجاد می کند ، برای ارتودنتیست ها که با سرعت بالاتر و نرمی بیشتر حرکت دندان ها را هدایت و تنظیم کنند . قبلا بیمارهای مراجعه کننده مجبور بودند به خاطر نیروهای مکانیکی که به دندان های شان وارد می شد و حرکت دندان ها ، درد زیادی را تحمل کنند ، اما الان این درد که ناشی از درمان های ارتودنسی بوده برای بیماران بسیار راحت تر و قابل تحمل شده است .

یکی از راه هایی که باعث می شود ارتودنسی به ارتودنسی مدرن نزدیک شود ، مدرن کردن ابزار های لازم برای ارتودنسی است .

براکت های نسل جدید برای ارتودنسی مدرن :

براکت های که جدیداً ساخته شده اند بسیار متنوع هستند و از براکت های سابق سبک ترند . همچنین این قابلیت را دارند که اجازه حرکت به دندان ها در جهت های مختلف را بدهند ، براکت های نسل جدید اصطحکاک بین شیار داخلی براکت و سیم را کم می کنند و موجب میگردند مدت انجام ارتودنسی کم تر شود و حرکت ارتودنسی سریع تر می شود .

نکشیدن دندان در ارتودنسی مدرن :

از پیشرفت های دیگر این است که در گذشته برای ایجاد فضا ، دندان را می کشیدند اما ، در ارتودنسی مدرن دیگر لازم نیست دندانی را بکشیم .

امروزه با استفاده از روش های نوین در بیشتر مواقع ارتودنتیست ها از کشیدن دندان امتناع می کنند و روش های دیگری را به جای کشیدن دندان استفاده می کنند .

دکتر محسن مرآتیمتخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی )

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر محسن مراتی

متخصص ارتودنسی 

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها