دندان درد شبانه

چرا دندان درد در شبها بیشتر است؟

در موقع خواب به دلیل حالت دراز کش فشار خون در ناحیه سر و گردن و در نتیجه فکین و دندان ها افزایش می یابد. این فشار در حالت ایستاده کمتر است. همین امر باعث میشود که عروقی هم که در داخل دندان وجود دارد فشار شان افزایش پیدا کرده و دندان درد هم به همان نسبت افزایش پیدا کند.

حالت ایستاده طبیعتا درد را کاهش میدهد.
در افرادی که دندان قروچه شبانه دارند تماس های شدید دندان هایی که مشکل التهاب عروق و اعصاب دارند میتواند خود عاملی برای تشدید درد باشد.

انواع سیستم های ارتودنسی

 

درد دندان های ارتودنسی شده

شروع درمان ارتودنسی و اعمال نیرو توسط سیم ها به دندان ها، طی دو سه روز اول بعد از هر جلسه ویزیت، ممکن است باعث مقداری درد در دندان های شما شود. درد اغلب به صورت حساس شدن دندان ها به فشار میباشد. این مسئله کاملاً طبیعی است و به مرور طی روزهای آینده رفع خواهد شد. سیم های مورد استفاده ما، طوری طراحی شده اند که فشار وارده از آن ها با مصرف آب و غذای خنک و سرد کم می شود.
راه حل: اگر دندان هایتان دردناک شده اند نوشیدن آب خنک، درد شما را کاهش می دهد. خوردن غذاهی نرم و اجتناب از غذاهی سفت به کاهش درد کمک می کند. پوره سیب زمینی، ماست و شیر، سوپ و سایر غذاهای نرم در دو تا سه روز اول درمان به کاهش حساس بودن دندان ها به فشار کمک خواهند نمود.

نگران نباشید زیرا این درد به زودی از بین خواهد رفت

در صورتی که درد شدیدتر بود از قرص استامینوفن به عنوان ضد درد ( هر 8 ساعت یک عدد) استفاده کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر محسن مراتی

متخصص ارتودنسی 

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها