۱۸ مرداد

درد دندان های ارتودنسی شده

درد دندان های ارتودنسی شده

درد دندان های ارتودنسی شده : شروع درمان ارتودنسی و اعمال نیرو توسط سیم ها به دندان ها، طی دو سه روز اول بعد از هر جلسه ویزیت، ممکن است باعث مقداری درد در دندان های شما شود. درد اغلب به صورت حساس شدن دندان ها به فشار میباشد. این مسئله کاملاً طبیعی است و به مرور طی روزهای آینده رفع خواهد شد. سیم های مورد استفاده ما، طوری طراحی شده اند که فشار وارده از آن ها با مصرف آب و غذای خنک و سرد کم می شود.
راه حل: اگر دندان هایتان دردناک شده اند نوشیدن آب خنک، درد شما را کاهش می دهد. خوردن غذاهی نرم و اجتناب از غذاهی سفت به کاهش درد کمک می کند. پوره سیب زمینی، ماست و شیر، سوپ و سایر غذاهای نرم در دو تا سه روز اول درمان به کاهش حساس بودن دندان ها به فشار کمک خواهند نمود. ( درد دندان های ارتودنسی شده )

نگران نباشید زیرا این درد به زودی از بین خواهد رفت

در صورتی که درد شدیدتر بود از قرص استامینوفن به عنوان ضد درد ( هر ۸ ساعت یک عدد) استفاده کنید.

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ