۱۶ آبان

زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی

زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی

زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی : در این مقاله قصد داریم به یکی از سوالات رایج بیماران درباره زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی پاسخ دهیم.

زمان شروع درمان ارتودنسی در بیماران با مشکلات مختلف کاملا متفاوت می باشد.

گاهی متخصص ارتودنسی ترجیح می دهد، درمان را خیلی زود و در سن ۷ سالگی یا ۸ سالگی و با استفاده از دستگاه هایی که روی رشد فک تاثیر می گذارند آغاز کند.

گاهی درمان ارتودنسی در سن ۱۰ تا ۱۲ سالگی انجام می شود و گاه شروع درمان ارتودنسی به دلیل مشکلات خاصی که بیماران دارند به تعویق می افتد و در سنین ۲۰ تا ۲۵ سالگی انجام می شود.

برای این که بیمار بداند که سن مناسب درمان چه سنی است باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کند.

 

زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی

 

به همین دلیل است که متخصصین ارتودنسی به والدین کودکان توصیه می کنند که اولین معاینه و مشاوره توسط متخصص ارتودنسی در سن ۷ سالگی انجام شود، چرا که برخی از مشکلات ارتودنسی و مشکلات فکی در این سن قابلیت درمان دارند و اگر سن درمان این مشکلات بگذرد برای بیمار به لحاظ مشکل فکی ای که دارد نمی توان کار خاصی انجام داد.

در صورتی که بیمار مشکل فکی خاصی نداشته باشد، معمولا زمانی که دندان های دائمی در حال رویش هستند و یا تازه رویش پیدا کرده اند، بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی است.

دکتر محسن مرآتی – متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت ( مراحل انجام ارتودنسی )

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

One thought on “زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی