۱۸ مرداد

مسواك برقی | Electronic teeth brushes

مسواك برقی

مسواك برقی : محصولاتی جذاب هستند که مهمترین مزیت آنها تشویق فرد به مسواک زدن است. فواید عمده آنها در کودکان، افراد ناتوان و معلول و سالمندان خودنمایی می کند چون با راحتی بیشتری می توانند مسواک کنند. اما در یک فرد سالم و با انگیزه که به درستی مسواک میزند مزیت خاصی نسبت به مسواک های دستی ندارند مگر اینکه مسواک برقی از انواع سونیک باشد. در ضمن معمولاً این جذابیت اولیه آنها بعد از چند ماه استفاده از بین می رود.

روش صحیح: مسواک های برقی دارای امواج اولتراسونیک با سر های گرد که حرکت چرخشی دارد بهترین هستند و به خاطر امواج صوتی که تولید می کنند خاصیت تمیز کنندگی مسواک افزایش می یابد. سر مسواک را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح دندان و به طرف لثه قرار دهید به طوری که مقداری از موهای مسواک روی لثه قرار گیرد. مسواک را برای حداقل ۵ ثانیه روی هر سطح از دندان نگهدارید و سپس بر روی دندان بعدی قرار دهید. این کار را برای تمامی سطوح تمامی دندان ها انجام دهید (سطح بیرونی- سطح زبانی یا داخلی- سطح جونده).

استفاده از آنها در بیماران ارتودنسی نیز بسیار سودمند است زیرا این افراد نیازمند رعایت بهتر و دقیق تر بهداشت هستند.

brush 7

 

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ