۲۴ خرداد

نکاتی درباره ی ارتودنسی نامرئی

نکاتی درباره ی ارتودنسی نامرئی

در ابتدا قبل از این که  نکاتی درباره ی ارتودنسی نامرئی بگوییم بهتر است توضیحی در خصوص ارتودنسی نامرئی داده شود.

نکاتی درباره ی ارتودنسی نامرئی

خبرخوبی که می توانیم  به کسانی که دندان‌های نامرتب دارند بدهیم این است که می‌توانند از ارتودنسی‌های نامرئی ، ارتودنسی متحرک و راحتی استفاده کنند که به هیچ عنوان جلب توجه نمی‌کند. به همین منظوراین بیماران می‌توانند بدون نگرانی و هراس از دیده شدن سیم‌ها در طول دوره درمان لبخند زیبا داشته باشند، این سیم ها با بهره‌ بردن از فناوری تصویربرداری ۳ بعدی ساخته می‌شود. ایمپلنت دندان یا کاشت دندان مصنوعی یک تکنیک محبوب و مؤثر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است که برای ترکیب با دندان‌های دیگر طراحی شده است. ایمپلنت‌های دندان یک گزینه بسیار عالی و طولانی مدت برای بازگرداندن لبخند شما در کنار ارتودنسی دندان است.

نکاتی درباره ی ارتودنسی نامرئی :

  • هر یک از پلاک ارتودنسی اصولاً به مدت دو هفته استفاده می شود.
  • بیمار مجاز است تنها زمان خوردن، آشامیدن، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان پلاک را از دهان خارج کند.
  • با تشخیص دکتر ارتودنسی در فصل ها و زمان مناسب پلاک‌ها عوض می‌شود.
  • دندان‌ها به تدریج و در طی مرحله های ارتودنسی، هفته به هفته حرکت می‌کند تا در پایان کاملاً مرتب شود و در جای مناسب خود قرار بگیرد.
  • بیمار هر ۶ هفته یک بار میبایست جهت اطمینان از به خوبی پیش رفتن برنامه درمان به پزشک مراجعه کند.
  • درمان ارتودنسی نامرئی معمولاً در مجموع ۹ تا ۱۵ ماه زمان می‌برد و حدود ۱۸ تا ۳۰ پلاک عوض می‌شود. ( این اعداد برای هر فردی بسته به شرایط دندان آن متغیر است.
  • زمان دوره درمان به میزان و نحوه نامرتب بودن دندان‌ها ی فرد بستگی دارد، در هر صورت دندان‌های اکثر بزرگسالان در عرض کمتر از یک سال منظم و ردیف می‌شود. اما نوجوانان باید مدت طولانی‌تری، تقریباً ۱۸ ماه، از روش ارتودنسی نامرئی استفاده کنند.

دکتر محسن مرآتیمتخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی – ارتودنسی )

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ