۱۴ مرداد

ارتودنسی نامرئی | ®Invisalign

ارتودنسی نامرئی Invisalign

ارتودنسی نامرئی Invisalign : استفاده از یک سری دستگاه های متحرک کاملا شفاف که قابل گذشتن و برداشتن است به هدف مرتب کردن دندان ها تحت عنوان ارتودنسی نامرئی شناخته می شود.
متاسفانه در مورد توانایی های این روش در جامعه اغراق شده است. این روش تنها در بیماران خاص با بهم ریختگی های اندک که نیازی به خارج کردن دندان ها جهت رفع بهم ریختگی ها ندارند قابل استفاده است. نه همه افراد نیازمند ارتودنسی.
در این روش از تعدادی دستگاه شفاف پلاستیکی تحت عنوان الاینر استفاده می شود این دستگاه ها به خاطر خاصیت ارتجاعی که دارند دندان ها را به تدریج به موقعیت مطلوب هدایت می کنند.
از همین وسایل برای نگه داشتن دندان ها در بعد از دوره ارتودنسی با دستگاه های ثابت معمول نیز می توان بهره برد تا از بازگشت دندان ها به موقعیت بهم ریخته جلوگیری شود.
طبیهتا ساخت و استفاده از آن ها هزینه بالایی برای فرد ایجاد خواهد کرد.

 

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ