۳۱ اردیبهشت

کشیدن نخ دندان در حضور براکت ها

کشیدن نخ دندان در حضور براکت ها

جزو مهم ترین نکاتی است که در افراد تحت درمان ارتودنسی باید رعایت گردد.  ذرات غذا و باکتری ها در لابه لای دندان ها باقی می مانند و تمیز کردن آن ها مشکل است ، برای جلوگیری از بیماری های لثه  و همچنین پوسیدگی ، کشیدن نخ دندان در حضور براکت ها توصیه می شود. بیمار بایستی این کار را حداقل روزی یکبار انجام دهد.

کشیدن نخ دندان در حضور براکت ها

توضیحاتی در رابطه با مسواک زدن در حضور براکت ها.

برای تمیز کردن دندان سه سطح باید تمیز شود. در هنگام مراجعه به متخصص ارتودنسی آموزش بهداشت کامل به شما توضیح داده خواهد شد.

وقتی که بر روی دندان های خود براکت گذاشتید لازم و ضروری است که پس از هر وعده غذایی و میان وعده از مسواک استفاده شود .

با مسواک زدن می توانید دوره ی درمان ارتودنسی خود را بهتر بگذرانید .

روش های درست مسواک زدن از التهاب لثه و خون ریزی آن ، پریودنتیت و دکلسیفیکاسیون جلوگیری می کند .

برای شروع، یک مسواک نرم یا خیلی نرم استفاده کنید. از خمیر دندان هایی که فلوراید دارند استفاده کنید. طول مدت مسواک زدن باید حداقل ۵ دقیقه باشد . پس از تمامی وعده ها و میان وعده ها و همچنین قبل خواب باید مسواک بزنید .

توضیحاتی در مورد کشیدن نخ دندان در حضور براکت ها :

کشیدن نخ دندان را متخصص ارتودنسی به شما آموزش می دهد .

برای بهداشت دندان و همچنین ارتودنسی ، کشیدن نخ دندان در مدتی که براکت دارید بسیار مهم است ، در ابتدای نصب این براکتها، کشیدن نخ دندان زمان بیشتری از شما می گیرد اما بعد از یاد گرفتن روش های آن، چندان سخت و زمان بر نمی باشد .

بهتر است از نخ دندان های مخصوص سوپر فلاس یا فلاس تردر به دلیل آسان بودن و طراحی آن استفاده شود. هر نخ سوپر فلاس از سه بخش تشکیل شده : سر محکم آن ، بخش پرز دار ، یک نخ دندان استاندارد .

برای این که نخ دندان کشیدن موثر باشد باید حداقل روزی یک بار استفاده شود .

 

دکتر محسن مرآتیمتخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت (  متخصص ارتودنسی – ارتودنسی )

 

درباره نویسنده

محسن مرآتی
ارتودنسی که به دو فرم ثابت و متحرک انجام میگردد روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز فکی با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی هستند مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی دندانی، قرار گرفتن و تماس دندان ها، هنگام جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسی دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت است و همچنین اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند نیز می باشد .

پاسخ

هشت + 17 =